CBIS 6710511
CBIS 6710510
CBIS 6710512
CBIS 6710515
CBIS 6710509
CBIS 6710513
CBIS 6710514
Bardu

Autentisk og eksklusiv hundesledetur med huskyer ved Jevningen Gård

Opplev vintereventyret hos Jevningen Gård. Våre glade huskyer, koselige vikingsauer og trivelige vertskap vil gi deg din livs opplevelse. Kjør ditt eget hundespann gjennom snødekte skoger og på islagte elver med utsikt til fantastiske fjell.

Er vi heldig, så ser vi både elg og hare. Mulighet for gode fotostopp og masse kos med hundene. Det er fint om du er i form til å kunne hjelpe hundene litt med å skyve sleden og å løpe i enkelte, korte bakker. Halvveis bytter den som kjører og passasjer, slik at du får oppleve begge deler. Vår dyktige guide følger dere i front på hele turen.

På det arktiske økologiske landbruket nytes en deilig hjemmelaget lunsj på, av gårdens egne lam. Vegetargryte på forespørsel. Gårdsfruens himmelske sjokoladekake og varm drikke til dessert. Historiefortelling under måltidene. Alt i gårdens historiske tømmerhus fra 1910.

Mulighet for å kjøpe nydelige saueskinn og andre hjemmelagde produkter.

Sesong:
Januar - Mars
Hver dag i hele perioden

Tidspunkt:
kl. 10.30 -14.30

Varighet:
4 timer
Hundekjøringen varer ca 1 time, der 2 personer deler slede med 4-6 huskyer. Bytter på å kjøre halvveis.

Antall deltakere:
1-8 personer på hver sledetur.

Pris:
Voksen NOK 1990
Barn (5-12 år) NOK 1400

Veibeskrivelse og møteplass:
Jevningen Gård ligger ca 80 km nord for Narvik, ca 1 times kjøring.
Du følger E6 nordover der Jevningen Gård ligger ved en avkjørsel fra E6.
Du kan også nå oss ved å ta Arctic Route.

Inkludert i prisen:
Varme klær og sko
Hundekjøring i ca 1 time, der to personer deler slede
Varm hjemmelaget lunsj av gårdens lam. Vegetarisk mat tilgjengelig på forespørsel.
Sjokoladekake med kaffe/te/saft som serveres i gårdens tømmerbolig fra 1910
Historiefortelling
Kos med huskyer og valpene på gården
Mulighet for å oppleve vikingsauer, høner og ei katt som nekter å fange mus.

Ta med:
Ullundertøy og sokker, skjerf/buff og lue, og selvsagt kamera.

Booking senest:
20.00 dagen før

Kontakt informasjon:
Monica Olaisen
Mobil 91575006
Mail: [email protected]

Book now

Kontaktinformasjon

Product information

Pris fra : 1990 NOK Per pers

- Voksen NOK 1990 Barn (5-12) NOK 1400

Activity duration: Hours : 3h

Produktegenskaper

  • Bookable
  • Local Living
  • Arctic living
  • Outdoor activity

Kart